BONK Coin Nedir? Bonk coin hangi borsadan alınır ?

BONK koduyla bilinen Bonk Inu, Solana’da “insanlar için, halk tarafından” yapılan köpek temalı memecoin olarak tanımlanmıştır. Solana ağındaki hacmi yeniden iyileştirmek amacıyla toplam arzın yüzde 50’sini topluluğa aktaran bir projenin parçasıdır.

BONK Coin ilk kez 25 Aralık’ta piyasaya çıktı. Piyasaya girmesinden kısa bir süre sonra ise ani bir ilgiyle karşı karşıya kaldı. Bunun sebebi ise Solana topluluğunun yeni bir FOMO yaratma ihtiyacı oldu. Nitekim projenin ardından yükselişe geçen SOL ile söz konusu ihtiyaç giderilmiş oldu.BONK Coin Piyasa Verileri

Bonk Inu ise tüm zamanların en düşük fiyatını yani ATL’sini henüz bir hafta önce 29 Aralık 2022’de 0,000000086142 USD olarak görmüştü. 0,000004873759 USD ile ATH’sini gören BONK son 24 saatte 152.814.250 USD işlem hacmine ulaştı. Bu kadar kısa bir sürede sıçrayış yapması ise dikkatleri üzerine çekti. Öyle ki akıllara BONK Solana’nın yeni Dogecoin’i olabilir mi? sorusunu getirdi.

Dolaşımda 47 trilyon BONK arzı, toplamda ise 99.189.048.983.878.17 coin arzı bulunmaktadır.BONK Coin Neden Yükseliyor?

Solana ağında ortaya çıkan meme token BONK, büyük bir airdrop yapacağını duyurdu. Arzının yaklaşık yüzde 50‘sini Solana topluluğuna dağıtacağını duyuran projeye, kripto yatırımcıları resmen akın etti. Yoğun ilgi gören kripto para birimi, günlük ortalama 6 ila 10 milyon dolar arasında bir hacim gerçekleştirdi. Airdrop koşulları Solana topluluğunu kapsadığı için yatırımcılar SOL biriktirmeye başladı. Bu durum SOL fiyatında yükselişi beraberinde getirdi.

Solana geliştiricilerinin, ekosistem ürünlerinin ve NFT platformlarının yoğun çabası, binlerce yatırımcıyı Solana ekosistemine çekti. Özellikle BONK kazanmak isteyen yatırımcılar, binlerce SOL alımı gerçekleştirdi. Solana’nın ağ aktivitesi, BONK Inu fiyat yükselişi ile birlikte canlandı ve işlem sayısında artış gözlemlendi.BONK Hangi Borsalarda Var?

BONK almak isteyen yatırımcılar hangi borsalar üzerinden işlem yapabileceklerini merak ediyorlar.

Aşağdan gate io borsasına indirimli kayıt olarak bonk coin alabilirsiniz.

Gate io Hızlı kayıt 👇 indirimli

https://www.gate.io/tr/signup/3479459

Gate io kayıt, coin alma ögretici Gate kayit Videolu👇

Gate io kayıt, coin alma ögretici Gate kayit Videolu

👇 twitter https://twitter.com/dogu_tibet