Yeni Terra Classic Projesi Yarım Milyardan Fazla LUNC Yakıyor

Yakın zamanda tanıtılan bir Terra Classic projesi, kısa bir süre içinde büyük bir LUNC yakma kampanyasına girişti. Projenin bir parçası olan DFLunc Protokolü, topluluktan beklenmedik bir destek alarak 628 milyondan fazla LUNC jetonunu yakma işlemi gerçekleştirdi.

DFLunc, her gün milyonlarca LUNC jetonunu yakma işlemi yaparak hızlı bir şekilde yakma eşiğine ulaştı. LUNCDash verilerine göre, DFLunc toplamda 628,2 milyon Terra Classic yakmış durumda.

Son olarak, bugün saat 14:17’de (UTC) 35,2 milyon Terra Classic yakıldı. Dün ise 27,8 milyon LUNC ve 10 Haziran’da 21,5 milyon LUNC yakıldı. Bu günlük yakma işlemleri düzenli olarak devam ediyor.

Bu kalıcı yanıkların sonucunda, DFLunc sadece bu ay içinde 379 milyondan fazla Terra Classic yakmış durumda. Toplam yakma işlemleri şu anda 3 milyar Terra Classic’i geçtiğini belirten bir doğrulayıcı tarafından açıklandı. Ancak bu rakamlar, DFLunc’un cüzdanındaki bir sorun ve gerçek yakma işlemlerinin LUNCDash gibi analiz platformlarına yansımadığı bir yakma yarışması nedeniyle tam olarak doğrulanamıyor.

DFLunc’un Terra Classic yakma işlemleri hakkında bazı itirazlar da bulunuldu. The Crypto Basic tarafından geçen ayın başlarında duyurulduğu üzere, projenin arkasındaki ekip milyonlarca LUNC yakma işlemi yaptığını iddia etti. Ancak bazı topluluk üyeleri, yanıkların gerçekliğini sorgulayarak DFLunc’a itiraz etti. DFLunc ekibi ise bu itirazlara yanıt vererek dostane bir çözüm bulmaya çalıştı.

DFLunc’un yakma işlemleri devam ederse, Binance’i geride bırakarak en büyük LUNC yakıcısı olabilir. Binance, Mayıs ayında toplanan ücretler için 2 Haziran’da 1.044 milyar LUNC yakmıştı ve toplamda 32,8 milyar LUNC ile en büyük LUNC yakıcısı konumunu sağlamlaştırmıştı.

DFLunc şu anda LUNC DAO, Allnodes ve Cremation Coin’i geride bırakarak en büyük beşinci LUNC yakıcısı durumunda. Toplamda 60,2 milyar LUNC Terra Classic yanığı rapor ediliyor.