Ast (Airswap) Coin Nedir ? Ast Coin nereden alınır ?

Ast (Airswap) Coin Nedir ? Ast Coin nereden alınır ?

AirSwap, kendisini Ethereum tarafından desteklenen merkezyetsiz, eşler arası token ticaret ağı olarak tanımlanmaktadır. “AirSwap nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Ek olarak proje hakkında merak edilen diğer konulara değineceğiz.

Ast (Airswap)

AirSwap nedir? Ne işe yarar?

AirSwap, kullanıcı gizliliği ve güvenliği en yüksek öncelikler olarak geliştirilmiştir. Şirket, kullanıcılarına üçüncü taraflardan ve ticaret ücretlerinden kaçınarak eşler arası bir şekilde anonim olarak ticaret yapabilecekleri bir platform vermek istiyor. AST Coin AirSwap’in yerel Token’idir. AST veya AirSwap Token, AirSwap merkeziyetsiz borsanın üyelik Token’idir.

AirSwap nasıl çalışır?

AirSwap Token, esasen AirSwap DEX’te profesyonel piyasa yapıcılar veya sadece üreticiler için bir Token’dir. Üreticilerin belirli bir süre boyunca belirli bir oranda başka bir kripto para birimiyle takas etmek istedikleri bir kripto para birimi vardır. Buna “likidite sağlamak” denir. Sonuç olarak, yapımcılara likidite sağlayıcıları da denir. Üreticinin bir varlık için ödemeyi teklif ettiği fiyata ise “teklif fiyatı” denir.

Üreticinin aynı varlığı satmak istediği fiyata “satış fiyatı” denir. Geleneksel olarak, likidite sağlayıcıları belirli bir varlığın büyük miktarlarını ellerinde tutarlar ve paralarını spread ya da alış ve alış fiyatları arasındaki farktan kazanırlar. AirSwap merkeziyetsiz borsada herkes likidite sağlayıcısı olabilir. Likidite sağlama niyetinizi belirtmeniz yeterlidir. Ticaret yapma niyetinizi belirtmek için 100 AST’ye sahip olmanız gerekir. Bu AST miktarı daha sonra yedi gün boyunca stake edilir veya kilitlenir.

Bu miktar ve kilitleme süresi, AirSwap Token’de yerleşik olarak bulunan yönetim mekanizması tarafından belirlenir. AST sahipleri, istedikleri zaman eşik ve kilitlenme süresine toplu olarak karar verebilirler. Şimdilik, 100 AST’yi kilitlemek, üreticiye 10 işlem sinyali verme hakkı verir. Likidite alıcıları veya alıcıları, bir üreticinin talep veya teklif fiyatını kabul eder. AirSwap merkeziyetsiz borsada ücretsiz ticaret yapıyorlar. AST’ye sahip olmasalar bile, alıcılar AirSwap Indexer aracılığıyla üreticileri keşfetmek, AirSwap Oracle’dan fiyat bilgisi almak veya Ethereum akıllı sözleşmesi aracılığıyla siparişi kapatmak için hiçbir şey ödemezler.

AirSwap nedir? AST nasıl satın alınır?

AirSwap şu anda çok sayıda kripto para borsasında işlem görmektedir. AirSwap’ün işlem gördüğü borsalar şu şekilde sıralanmaktadır: Binance, OKX, ZB.COM, Huobi Global. Projeye yatırım yapmak isteyen kullanıcılar, bu borsalardan birinde hesap açmalıdır.