My Neighbor Alice (ALICE) Nedir?

My Neighbor Alice, FarmVille ve Animal Crossing’e benzer bir oyun konseptine dayanan ve kullanıcıların sahip oldukları ve yönettikleri, takas edilemeyen tokenleri toplamasına olanak tanıyan bir blok zinciri oyunudur. My Neighbor Alice projesi, kripto para birimi sahiplerine, blockchain meraklılarına ve oyunculara hitap ediyor diyebiliriz. Peki, My Neighbor Alice (ALICE) tamolarak nedir?

Komşum Alice’in merkezi olmayan finans unsurları var, bu da onu kripto para birimlerinin ve onun fayda tokeni ALICE’ın benimsenmesini kolaylaştırmak için büyük potansiyele sahip daha da güçlü bir proje haline getiriyor. My Neighbor Alice, kullanıcıların tuhaf ve çekici bir evrende kendi dünyalarını inşa etmelerini sağlayan güçlü ve ilginç bir anlatıya sahip, merkezi olmayan blok zinciri tabanlı oyun olmasıyla göze çarpıyor.

Herkes My Neighbor Alice’i oynayabilir ve sanal arazi parselleri satın alarak ve kreasyonlarını Alice dünyasında inşa ederek adalarını özelleştirebilir ve inşa edebilir. Sistemin en önemli parçası, yardımcı program belirteci ALICE’dir. ALICE, ağdaki ana ödeme yöntemi olarak kullanılır. Komşum Alice ile kullanıcılar küçük bir toprak parçasından başlayabilir ve Alice dünyasında bulunan bütün bir evreni yaratabilirler. Tüm oyun içi varlıklar NFT‘ler tarafından temsil edilir ve bunlara sahip olan kullanıcılar tarafından satılabilir ve kullanılabilir. NFT’lerin fiyatı, o jetonun nadirliğine bağlı olmalıdır.

My Neighbor Alice Ne Zaman Çıktı?

Alice, Temmuz 2021’de bir oyun dağıtım platformu olan Steam’de piyasaya sürüldü ve Antler Interactive tarafından yaratılıp geliştirildi. Antler Interactive, VR tabanlı ve mobil oyunlara odaklanan bir oyun geliştirme şirketidir. Şirketin yarattığı popüler oyunlardan bazıları SVRVIVE: The Deus Helix ve Krystopia.

Anna Norrevik, daha önce Accenture ve Credit Suisse için çalışmış, finans alanında güçlü bir geçmişe sahip Antler Interactive’in CEO’sudur. Şirket, Mart 2021’de Binance Launchpool‘da ALICE tokeni piyasaya sürdü.

My Neighbor Alice Nasıl Çalışır?

My Neighbor Alice, kullanıcıların genel oyun deneyimine katkıda bulunan diğer kullanıcılar ve oyuncularla sosyalleşmesine, etkileşime girmesine ve iletişim kurmasına olanak tanıyan çok oyunculu bir blok zinciri oyunudur. Bu, oyuncuların Alice’in evrenini sınırsızca keşfedebilecekleri ve avatarlarını özelleştirebilecekleri anlamına gelen bir açık dünyaya sahiptir..

Alice dünyası, arazi parsellerine bölünmüş çok sayıda adadan oluşur. Bu arazi parsellerinin tümü NFT’lerle temsil edilir, böylece kullanıcılar bunları satın alabilir ve satabilir, ayrıca oyun içi mülklerini özelleştirebilir, başka bir yama yapabilir, araziyi özelleştirebilir ve dekorasyonlar ekleyebilir. Oyunun bir anlatımı var, böylece kullanıcılar farklı görevleri tamamlamak ve oyun boyunca ilerlemek için onu takip edebilir.

Oyuncuların satın alabileceği arazi arzı sınırlıdır, bu nedenle NFT’lerin değeri bir şekilde düzenlenir. Alice dünyasında NFT’lerin fiyatı ve değeri, temsil ettikleri varlıkların nadirliği ve kıtlığı tarafından da belirlenir. Kullanıcılar ayrıca kendi varlıklarını yapabilir ve arzı belirleyebilir. Oyuncular oyuna Steam’den erişebilirken, perakende sürümün ALICE’ın değerinin potansiyel olarak artabileceği Ocak 2022’de piyasaya sürülmesi planlanıyor. Oyun ücretsizdir, kullanıcıların sadece arazi NFT’leri alıp satarken işlem ücretlerini ödemeleri gerekir.

Oyunu oynamanın yanı sıra, kullanıcılar ödünç verme sistemine de erişebilir ve NFT’leri ödünç alabilirler. Borç verenler, sağladıkları kredilere göre getiri elde edebilirler, böylece Alice dünyasında ekstra nakit kazanırlar.

My Neighbor Alice’i Benzersiz Yapan Nedir?

My Neighbor Alice, oyuncular ve DeFi meraklıları olmak üzere iki farklı demografiye odaklanıyor ve bu da oyunun sunduğu kullanım durumları söz konusu olduğunda onu benzersiz bir proje haline getiriyor. Komşum Alice’i benzersiz yapan şey, açık dünya oyunu ve NFT’ler için borç verme ekonomisi içeren bir ekosistem oluşturmak için kullanılan teknolojidir.

Komşum Alice’de yer alan borç verme sistemi güvenilir değildir ve sistemin borç verenlerin NFT kredilerini her zaman bir getiri karı ile geri almalarını sağlamak için kullandığı akıllı sözleşmelere dayanmaktadır. Oyunun en benzersiz unsuru, muhtemelen blok zinciri tabanlı oyun ve DeFi’nin bir kombinasyonudur, çünkü ağ, kullanıcıların diğer oyuncularla sosyalleşmesine ve oyun oynamasına, ayrıca ALICE’i stake etmesine ve bir getiri için NFT’leri ödünç vermesine ve ödünç almasına izin verir.

My Neighbor Alice’in Değerini Ne Veriyor?

Komşum Alice’in değeri, teknik kapasitesi, projeyi oluşturmak için kullanılan teknoloji, özellikleri ve kullanım durumları ile belirlenir. Bu unsurlar, projenin içsel değerini ve güvenilir bir borç verme ekonomisi oluşturan DeFi özellikleri ve araçlarıyla ana akım bir oyun olma potansiyelini tanımlar. Kripto para birimleri volatiliteden kaynaklanan sık değişikliklere tabi olduğundan, gerçek değer genellikle ALICE’ın piyasa değeriyle eşleşmez.

Piyasa fiyatı ayrıca ALICE fiyatını şekillendiren çok sayıda spesifik faktörden de etkilenir. Proje, benimsenme ve kullanım oranı arttıkça değer kazanıyor ve ALICE geniş bir demografiyi hedeflediğinden, projenin DeFi kullanıcıları ve blockchain oyuncuları gibi hedef kitlelere hitap etme şansı yüksek. NFT’lerin popülaritesi de artıyor; bu, kullanıcıların oyun içi varlıklar için NFT’ler oluşturmasını sağlayan bir proje olarak My Neighbor Alice’e daha fazla uygunluk sağlayabilir.

Dolaşımda Kaç Adet ALICE Coin Var?

Şu anda toplam 100.000.000 ALICE’ten dolaşımda 17.400.000 ALICE var. Komşum Alice’in sınırlı bir toplam arzı var, bu da maksimum arz dolaşıma girdikten sonra yeni ALICE jetonlarının basılmaması gerektiği anlamına geliyor. Sınırlı arz, jetonun enflasyon yoluyla devalüe edilmeyeceği anlamına gelir.

Dolaşımdaki ALICE jetonlarının sayısı ile ALICE’ın mevcut piyasa fiyatının çarpımı, Komşum Alice’in piyasa değerine eşittir. Piyasa değeri, ALICE’ın kripto emsallerine göre sıralamasını tanımlar ve piyasa hakimiyetini belirler.

My Neighbor Alice (ALICE) Fiyatı Nedir?

My Neighbor Alice (ALICE) Kaç TL?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 ALICE Coin 32,98TL TL’den işlem görüyor. ALICE Coin fiyatı son 24 saat içerisinde 1.03% değişim gösterdi. ALICE Coin’in son 24 saatteki işlem hacmi ise $27,434,591 dolar, toplam piyasa değeri ise $97,966,612 dolar seviyesinde.

My Neighbor Alice (ALICE) Kaç Dolar?

Güncel kripto para piyasası verilerine göre 1 ALICE Coin $1.78 dolardan işlem görüyor. 2021 yılının Ağustos ayı itibariyle ALICE Coin tüm zamanların en yüksek seviyesi rekorunu 22 dolarla kaydetti. Bununla birlikte ALICE yılın en düşük seviyesini ise 4,2 dolarla belirledi.

Yorum yapın