Reserve Rights (RSR) Coin Nedir?

Reserve Rights (RSR), Ethereum (ETH) ağı üzerinde inşa edilmiş bir sabit fiyatlı kripto para platformudur. Platform ikili token modeli adı verilen bir yapıyı kullanıyor. Bu yapıya göre platformda iki adet kripto para yer alıyor. Platformdaki işlemler için kullanılan RSR token bu iki paradan birincisi olarak biliniyor. Bu içerik boyunca genel olarak bu kripto değeri değerlendireceğiz. Platformda yer alan diğer kripto para ise birçok varlığa dayandırılmış bir sabit fiyatlı kripto değer: RSV. Bu içerik boyunca Reserve Rights (RSR) platformunun kripto para ekosistemine kazandırdıklarından bahsedeceğiz. Ayrıca platformun para birimi RSR token’ler ile ilgili birtakım verilere de yer veriyor olacağız.

Ani fiyat değişiklikleri, enflasyon ve alım satım yapan taraflar arasındaki güven eksikliği… Bu sorunlar kripto paraların geniş ölçekte benimsenmesini engelleyen meselelerin başında yer alıyor. Reserve Rights (RSR) ekibi, geliştirdikleri çift token’li platform sayesinde bu sorunların üstesinden gelmeyi hedefliyor. Bu sayede kripto para piyasasının daha geniş ölçekte benimsenebileceğini düşünüyor. Böylece ekosistemin gelişimine elle tutulur bir katkıda bulunulacak. Ekosistemi geliştirmek ve bulunduğu yerden daha ileriye götürmek Reserve Rights ekibinin benimsediği hedefler arasında yer alıyor. Ekip bu hedefine RSR token’lerin küresel ölçekte sorunsuz işlem gerçekleştirebilme kabiliyetiyle ulaşacağını düşünüyor. Küresel finansal sistemin mevcut sorunlarını RSR token’in eşten eşe ödeme imkanları sunan yapısıyla geride bırakmak mümkün. Böylece mevcut düzenlemelerin getirdiği sorunların da üstesinden gelinecek.

Bitcoin (BTC) ilk defa hayata geçmesinden kısa bir süre sonra kripto para ekosistemi büyüdü. Sektörle beraber kullanıcıların talepleri de arttı. Bu talebe yanıt vermek eskisinden daha zor hale geldi ve blockchain için ölçeklenebilirlik sorunu meydana geldi. Uzun zamandır çözülemeyen bu sorun için çeşitli önerilerin ileri sürüldüğünü görüyoruz. Bu önerilerden birisi de Reserve Rights (RSR) platformu tarafından ortaya çıkarıldı. Çift token’li bir sabit fiyatlı kripto para platformu olarak dikkat çeken Reserve Rights, demin bahsettiğimiz soruna küresel ölçekte çözüm sunuyor.

Reserve Rights (RSR) ne zaman çıktı?

Reserve Rights (RSR) projesi 2019 yılında düzenlenen bir ilk borsa arzı etkinliğiyle hayata geçirildi. Huobi Global adlı dünyaca ünlü bir borsada düzenlenen arz etkinliği neticesinde RSR token’ler kullanıcılarıyla ilk kez buluştu. Nevin Freeman ve Matt Elder tarafından kurulan proje kripto para kullanıcılarına kaliteli hizmetler getirmeyi hedefliyor. Projeye hayat veren bu iki ismin teknoloji ve finans alanlarında tecrübeye sahip tanındık simalar olduğunu söyleyebiliriz. Projenin CEO’su Freeman sahip oldukları esas amacın piyasayı daha iyi bir yere getirmek şeklinde özetliyor. Freeman’a göre bu hedefe ulaşmanın yolu insanlar arasındaki koordinasyon sorunlarını gidermekten geçiyor. Freeman insanlığın ve kripto paraları ancak bu şekilde sahip oldukları potansiyeli açığa çıkarabileceğini düşünüyor.