ABD Hükümeti Bitcoin Yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun Gerçek Kimliğini Biliyor mu?

Crypto Twitter , bir Ulusal Güvenlik ajanı tarafından, takma adlı Bitcoin yaratıcısı Satoshi Nakamoto’nun kimliğinin ABD hükümeti tarafından bilindiği iddiasına tepki gösterdi.

Dünyanın ilk kripto para biriminin gizemli yaratıcısı ve piyasa değerine göre en önemli kripto varlığı olan Nakamoto’nun kimliği yıllardır bir sır olarak kaldı. Ancak, CoinHub’ın Twitter tanıtıcısına göre artık durum böyle değil gibi görünüyor.

Hesap, Nakamoto’nun tek bir kişi değil, dört kişilik bir grup olduğunu iddia etti. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’nun (SEC) katıldığı bir konferansta, sözde bir İç Güvenlik ajanı BTC yaratıcısının gerçek kimliği hakkında bomba attı.

Twitter hesabı ayrıca bunun ABD hükümeti tarafından zaten bilindiğini söyledi. SEC’in katıldığı bir konferansta bir Ulusal Güvenlik ajanı, ABD hükümetinin “Satoshi Nakamoto”nun kim olduğunu bildiğini ve 4 kişilik bir grup olduğunu söyledi.

Kripto Twitter tweet’e anında tepki gösterdi. Lovealicewalton adını kullanan bir Twitter kullanıcısı alarma geçti ve ABD hükümetinin Bitcoin’in kontrolünü ele geçirdiğinden bahsetti.

“Bütün kripto topluluğu üyeleri, Satoshi’nin anonimliği için ademi merkeziyetçilikten gurur duyuyor.

Bazı Twitter kullanıcıları, Nakamoto’nun kimliğiyle ilgili tahminlerini doğrudan paylaştı. Twitter kullanıcısı CyberIDNFT, dört kişinin “Craig Steven Wright, David Kleiman, Hal Finney ve David Rees” olduğunu söyledi. Bu arada Twitter kullanıcısı Clonestwo, “liderin bir kadın olduğunu” öne sürerken, bir başka kullanıcı da “Samsung, Toshiba, Nakamichi ve Motorola” olduğunu belirtti.

Nakamoto, Ekim 2008’de teknik incelemede açıklanan ayrıntılarla ilk kripto para birimini açıkladı. Yaratıcı, üçüncü bir tarafa bağımlı kalmadan çift harcamalı kripto da dahil olmak üzere Bitcoin’i çevreleyen sorunlarla mücadele etmek için teknolojiyi ve mevcut süreçleri birleştirdi.

Nakamoto 2011’de çevrimiçi olarak ortadan kayboldu.