ABD ve Hindistan’da En Popüler Shiba Inu, PEPE ve Babydoge’u Geçti

Shiba Inu’nun popülaritesi dünyanın çeşitli yerlerinde artmaya devam ediyor. Önde gelen kripto para toplama platformu CoinGecko, bu yıl mem tabanlı token Shiba Inu’ya artan ilgiyi gösteren yeni verileri paylaştı.

Veriler, CoinGecko tarafından meme coinlere ilginin yüksek olduğu ilk 10 ülke ve bölge tarafından en popüler meme tabanlı tokeni belirlemek için yapılan bir araştırmadan elde edildi.

ABD, Hindistan ve Filipinler’de Görülen Shiba Inu Popülaritesi CoinGecko’nun bugünkü raporuna göre  Shiba Inu, ABD’de %11,8 oranı olan PEPE’yi geride bırakarak ülkenin mem tabanlı kripto para birimlerine olan ilgisinin %60,78’ini temsil ederek ABD’deki en popüler meme parası.

Benzer bir gelişmede Shiba Inu, Hindistan’ın en popüler meme parası oldu ve ülkenin meme paralarına olan ilgisinin %55,8’ini oluşturdu. Ayrıca Shiba Inu, Filipinler’in meme paralarına olan ilgisinin %18,3’ünü toplayarak ülkedeki en popüler ikinci mem tabanlı kripto para birimi oldu. 

Shiba Inu, BabyDoge’un Önünde Sıralanıyor

CoinGecko’ya göre, insanlar bu yıl Shiba Inu ile diğer tüm mem paralarından çok daha fazla ilgileniyor. CoinGecko, Shiba Inu’nun 2023’teki en iyi kripto paralar arasında %46,7 oranında paya sahip olduğunu açıkladı.

Baby DogeCoin (BabyDoge), Pepe (PEPE), Floki Inu (FLOKI) ve Bonk (BONK) gibi diğer mem coinler, sıralamada Shiba Inu’nun çok gerisinde. Özellikle, BabyDoge bu yıl meme paralarına olan ilginin %12,3’ünü çekti. Pepe %9,4, Floki Inu %8,6 ve Bonk %8,2 oy alarak meme coin çılgınlığına öncülük eden ilk 10 ülkeden aldı.