Nu (NuCypher) coin nedir ?

Genel bakış

Proxy yeniden şifrelemesi (PRE), bir proxy varlığının, temeldeki düz metin veya özel anahtarlara erişimi olmadan verileri bir genel anahtardan diğerine dönüştürmesine veya yeniden şifrelemesine olanak tanıyan bir tür genel anahtar şifrelemesidir (PKE).

Nasıl çalışır

Umbral, NuCypher’ın eşik proxy yeniden şifreleme şemasıdır. Alice (veri sahibi), güveni en aza indirilmiş bir dizi proxy tarafından gerçekleştirilen bir yeniden şifreleme işlemi aracılığıyla, kendisine yönelik herhangi bir şifreli metin için şifre çözme haklarını Bob’a (alıcı) devredebilir. Bu proxy’lerin bir eşiği yeniden şifreleme gerçekleştirerek katıldığında, Bob bu bağımsız yeniden şifrelemeleri birleştirebilir ve kendi özel anahtarını kullanarak orijinal mesajın şifresini çözebilir.

Nu Coin hangi ülkenin ?

NuCypher, 2015 yılında San Francisco’da MacLane Wilkison ve Michael Egorov tarafından, kullanıcıların bulut sağlayıcılarıyla güvenli bir şekilde veri alışverişinde bulunmalarına yardımcı olmak için kuruldu.

Nu Coin ne iş yapar?

uCypher, genel ağların ve dApp’lerin merkezi bir hizmet sağlayıcıya güvenmek zorunda kalmadan bir veri şifreleme ve koruma katmanına erişmesini sağlar. “Merkezi olmayan Anahtar Yönetim Sistemi” (KMS), kullanıcıların özel, şifreli verileri güvenli bir şekilde depolamasına ve değiştirmesine olanak tanır.

Nu Coin en yüksek kaçı gördü?

Tüm Zamanlar En Yüksek Oct 15, 2021 (a year ago)₺66.29 95.72%
Nu Coin en yüksek kaçı gördü?

NuCypher anlamı nedir?

NuCypher, Ethereum ve merkeziyesiz uygulamalar için bir veri şifreleme ve koruma katmanıdır. Ekibin, merkezi olmayan anahtar yönetim sistemi (KMS) olarak adlandırdığı protokol, geliştiricilere genel blok zincirinde depolama, paylaşma ve yönetme yeteneği vermeyi amaçlamaktadır.