Flaş gelişme: Bitcoin madencilik şirketi Nasdaq yolcusu!

Kripto para piyasaları sıcak bir gelişme ile hareketlendi! Bitcoin madencilik şirketi Rhodium Enterprise yaptığı bir açıklama ile Nasdaq’ta listelenmeyi planladığını söyledi. Şirketin bu isteği ise yapılan son birleşme ardından sektöre göre mümkün görünüyor.

Bitcoin (BTC) madencilik şirketi Rhodium Enterprise Nasdaq’ta listelenmek istiyor! Nasdaq’a yönelik planların ortaya çıkması ile Rhodium ile iş uygulaması, teknoloji ve danışmanlık şirketi olan SilverSun Technologies Inc. ile yaşanan birleşme ardından geldi. Nasdaq listelenme isteğine yönelik şirketin CEO’sundan gelen açıklama ise kripto para yatırımcılarını heyecanlandırmayı başardı.

Rhodium Enterprise Nasdaq Yolcusu!

Son birleşme ardından Nasdaq için oldukça önemli bir adım atan şirketin planlarına yönelik açıklamada bulunan CEO, halka açılma planlarının zaten var olduğunu fakat piyasa koşulları nedeniyle bu planı ertelemek zorunda kaldıklarını söyledi. Rhodium hissedarlarına müjde veren CEO, “ABD sermaye piyasalarına erişimin, sermaye açısından yoğun sektörümüzde sürdürülebilir, uzun vadeli başarı için çok önemli olduğuna inanıyoruz” ifadeleri ile durumu net bir şekilde ifade etti.

Bu hamle ile hissedarlara değer yaratacaklarının altını çizen CEO, “Bu stratejik hamlenin Rhodium’un hissedarları için uzun vadeli değer yaratacağına inanıyoruz” açıklamaları ile Nasdaq hamlesi ile yaşayacakları büyümenin altını çizdi.

SilverSun – Rhodium Birleşmesi Ne Zaman Gerçekleşecek?

BTC madencilik şirketi Rhodium Enterprise ile iş uygulaması, teknoloji ve danışmanlık şirketi SilverSun Technologies Inc. arasında yaşanacak birleşmenin detayları kısa bir süre önce kamuoyuna yansımıştı. Yapılan açıklamaya göre SilverSun hissedarları, hisse aşına en az 1,5 dolar ve toplamda 8,5 milyon dolar nakit temettü ve ilave hisse senedi temettüsü alabilecek.

Yapılacak anlaşmanın yılsonuna kadar tamamlanması beklenirken SilverSun CEO’su Mark Meller hissedarlarına, “Önemli bir peşin nakit ödeme alma fırsatı sağlayacağız” ifadeleri ile seslendi. Meller, “Kripto para piyasası için heyecan verici bir dönemde Rhodium’un potansiyel yükselişine katılacağız” ifadeleri ile birleşmeye yönelik elde edecekleri kazanımların altını çizdi.

Rhodium Ocak Ayında SEC Başvurusu Yaptı

Rhodium Enterprise ise bu yılın başlarında yaptığı ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) başvurusu ile borç, opsiyon ve menkul kıymetler şeklinde elde etmek istediği 30 milyon dolar olduğu söyledi. Bu tutarın 11,9 milyon dolarını toplayan şirketin yine başvuruya göre ilk Teksas tesisinde 125 MGW BTC madencilik kapasitesine sahip olduğu söylendi.

Yorum yapın