Milyarlık dava pes ettiremedi! Elon Musk DOGE devam dedi!

Elon musk’un başı Dogecoin (DOGE) yüzünden dertteydi! DOGE nedeniyle kendisine ve şirketine açılan 258 milyar dolarlık rekor dava bile Musk’u DOGE sevgisinden vazgeçiremedi. Musk yaptığı açıklamada “Dogecoin’e desteğimi sürdüreceğim” dedi.

SpaceX ve Tesla CEO’su dünyanın en zengini ünlü milyarder Elon Musk, Dogecoin desteğinden vazgeçmeyeceğini açıkladı! DOGE’ye olan sevgisi ve desteği bilinen ünlü milyarder, geçtiğimiz hafta kendisine ve şirketine açılan 258 milyar dolarlık dava sonrası ilk kez konuştu ve “Dogecoin’e desteğimi sürdüreceğim” diyerek adeta meydan okudu.

Milyarder Dogecoin Desteğine Devam Edecek!

Ünlü milyarder geride bıraktığımız yıllarda yaptığı DOGE paylaşımları ile dikkat çekmiş ve memecoin’in popülerleşerek fiyatının muazzam artış kaydetmesine yol açtı! Kimileri ünlü milyarderi manipülasyon yapmakla suçlarken Elon Musk ise kendi şirketlerinde DOGE ile ödeme desteği vereceğini duyurarak memecoin’in trendine kaldığı yerden devam etmesini sağlamıştı. Hakkında açılan rekor tutarlı dava nedeniyle suskunluğunu bozan Musk ise Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla hiç korkmadığını bir kez daha gösterdi. Musk, “Dogecoin’ olan desteğimi sürdüreceğim” ifadelerini kullanırken topluluk, kısa sürede Musk’un bu tweet’ine yüzbinlerce beğeni ile karşılık verdi.

Musk Yine DOGE Balinalarını Hareketlendirdi!

Devam eden kripto kışına karşın en sevdiği proje olarak DOGE desteğini sürdüren Musk, attığı tweet ile yine ortalığı hareketlendirmeyi başardı! Topluluk binlerce beğeni ile kahramanlarını desteklerken Dogecoin balinalarında çarpıcı hareketler göze çarptı!

Açıklamanın hemen ardından balina işlemlerinde artış gözlendiği bilgisi paylaşılırken artış boyutu akıllara DOGE boğası gelir mi sorularını getirdi. Verilere göre 10 bin dolarlın üzerindeki Dogecoin işlemleri son 24 saatte %68 oranında arttı ve WhaleStats’a göre DOGE, en büyük BSC yatırımcılarının satın aldığı ilk 10 varlık arasına giriş yaptı.

Musk Desteği Lafta Kalmıyor!

Elon Musk’un DOGE paylaşımları pek çok kez sadece hedef göstermek şeklinde lanse edilse de esasen ünlü milyarder, DOGE için kullanım alanları sunmayı hedefliyor ve bunları tek tek hayata geçiriyor! 2022 yılında Tesla’nın süper şarj istasyonlarında DOGE ile ödemenin kabul edileceği söylenmiştir. Ayrıca Musk, Tesla’nın online mağazasında “DOGE ile ödeme” alternatifi ekleyerek desteğinin sözde kalmadığını göstermiş oldu.

Yorum yapın