Vitalik Buterin DOGE için seslendi: Bunu mutlaka yapın!

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin, popüler memecoin için bir çağrıda bulundu. Yaptığı bir konuşmada Dogecoin’e değinen Buterin, DOGE ve ZEC için Proof of Stake mekanizmasına geçiş çağrısında bulundu.

Ethereum (ETH) kurucu ortağı Vitalik Buterin, kripto para analiz firması Messari’nin ev sahipliğinde gerçekleşen kripto para zirvesi Mainnet 2022’ye katıldı. Katıldığı zirvede Buterin, Dogecoin ve Zcash’in Proof of Stake (PoS) konsensüs mekanizmasına geçmesi gerektiğini belirtti.

Dogecoin ve Zcash’e PoS Çağrısı

Buterin konuşmasında popüler memecoin Dogecoin (DOGE) ve gizlilik para birimi Zcash (ZEC) Coin içi Proof of Work (PoW) konsensüs mekanizmasını terk etme çağrısında bulundu. 15 Eylül 2022’de Merge süreci ile PoS sistemine geçiş yapan lider altcoin’in patronu, bu hamlesi ile Blockchain’in karbon ayak izini önemli ölçüde azaltarak takdir topladı

Şimdi ise Buterin, DOGE ve ZEC için benzer çağrıda bulunuyor. Dogecoin Vakfı ise meme coin’in yol haritasının bir parçası olarak PoS geçiş sürecini gösterirken, ünlü CEO Dogecoin’in PoS’a geçmesine yardımcı olduğunu teyit etmişti.

Ethereum’da Geçiş Süreci Beklenenden İyi Gitti

Buterin, yaptığı çağrı sonrası Ethereum’da gerçekleşen geçiş sürecine yönelik önemli açıklamalarda bulunarak kamuoyunun merak ettiği konulara açıklık getirdi. Sürecin beklenenden daha iyi gerçekleştiğini söyleyen Buterin, ETH geliştiricileri topluluğunun artık dünyanın en büyük ikinci blok zincirini daha ölçeklenebilir hale getirmeye odaklanacağını söyledi.

Ayrıca Buterin, önümüzdeki bir buçuk yıllık sürenin en önemli konusunun ölçeklenebilirlik üzerine gerçekleşeceğini söylüyor. Ekosisteminin bunu “yerine getirilmesi gereken bir görev” olarak gördüğünü söyleyen Buterin, sansür direnci ve gizlilik direnci üzerine çalıştıklarını da açıklamasında ifade ediyor.

DOGE, PoW’un En Büyük İkinci Parası Oldu!

Ethereum kurucu ortağının çağrısı ile PoS konsensüs mekanizmasına geçmesi istenen Dogecoin, Ethereum’un PoS sistemine geçişi ile birlikte PoW’da önemli bir başarı elde etti. Ethereum’un PoW’dan PoS’a geçişi ardından DOGE, PoW’un en büyük ikinci kripto para birimi oldu. DOGE’nin önünde ise lider kripto para birimi Bitcoin bulunurken, BTC’ye yönelik PoW eleştirilerinin artmaya devam ettiğini unutmamak gerekiyor.

Yorum yapın