Senatör liderlere seslendi: Artık BTC’yi olumlu karşılamalısınız!

ABD’de kripto paraların nasıl ele alınacağı ve kripto para alanına nasıl bir düzenleme getirileceği merak ediliyor. Kripto para topluluklarının yakından takip ettiği ABD’de, kripto para destekleri ile bilinen Wyoming Senatörü Cynthia Lummis, liderlere seslenerek Bitcoin’in (BTC) durdurulamayacağını ve artık kripto parayı olumlu karşılamaları gerektiğini söyledi.

ABD’de politika yapıcıların kripto paraları nasıl değerlendirdikleri, kripto paralara ne tür düzenleme çerçeveleri getirileceği sektörde en çok merak edilen konular arasında yer alıyor. Zira bu alanda ABD’den gelecek net bir düzenleme adımının, dünya genelinde kripto paralar adına bir emsal oluşturma ihtimali bulunuyor. ABD’den bu alanla ilgili gelen olumlu yorumlar da haliyle kripto para toplulukları tarafından olumlu şekilde değerlendiriliyor. Bunun bir yeni örneği de bu kez Wyoming Senatörü Cynthia Lummis’ten geldi.

Lummis ABD’deki Liderlere Seslendi

Cynthia Lummis, verdiği bir röportajda Bitcoin (BTC) adına bir kez daha olumlu cümleler sarfetti. Senatör, Bitcoin’in enflasyon gibi mevcut ekonomik sorunlara karşı bir çözüm potansiyeli olduğunu dile getirirken, aynı zamanda Bitcoin’in “durdurulamayacağını” da ifade etti. Yatırımcılara artan ulusal borç ve enflasyon sonrasında doların devalüasyonu ihtimaline karşı Bitcoin’in bir alternatif sunduğunu ifade eden Lummis, ABD’deki liderlere seslenerek, Bitcoin’i artık olumlu karşılamaları gerektiğini söyledi.

“Enflasyona Karşı BTC’nin Varlığını Bilmek Rahatlatıcı”

Wyoming’de insanların aşevlerine gittiğini ve yükselen gıda ve benzin fiyatlarından şikayetçi olduklarını dile getiren Lummis, enflasyonist durumlar karşısında Bitcoin’in var olduğunu bilmenin aslında rahatlatıcı olduğunu da söyledi. Kripto para sektörünün benimsenmesi için destek veren politika yapıcılar arasında yer alan Lummis, geçtiğimiz dönemlerde senatoya kapsamlı bir kripto para düzenleme tasarısı da sunmuştu.

Fiyatı 320 Dolarken Bitcoin Almıştı

Cynthia Lummis, açıklamalarının yanı sıra aktif bir Bitcoin yatırımcısı olarak da dikkat çekiyor. Daha önce 8 yıl boyunca Wyoming’de Hazine müsteşarlığı görevini yürütmüş olan Lummis, 2020 yılındaki bir açıklamasında, bu görevi boyunca sürekli “iyi bir değer saklama aracı” arayışında olduğunu dile getirmişti. Lummis ayrıca damadından ve arkadaşlarından Bitcoin konusunda kendisini bilgilendirmelerini istediğini, fiyatın 320 dolar olduğu zamanlardan itibaren de Bitcoin almaya başladığını dile getirmişti.

Yorum yapın